تماس با کارشناس

ارسال پیام در واتس آپ

مردم کدام کشورها بیشتر از گوشی هوشمند

مردم کدام کشورها بیشتر از گوشی هوشمند استفاده می کنند ؟

یکی از بزرگترین تغییراتی که عالمگیری کرونا بر مردم کشورهای مختلف تحمیل کرد، هدایت آنها به استفاده بیشتر از اینترنت و شبکههای مجازی بود. در این تغییر اما مردم بعضی از کشورها علاقه بیشتری به گذران وقت خود در اینترنت نشان دادهاند که آمار جالب توجهی را شکل داده است.

اینترنت را میتوان تنها راهکار برآورده کردن نیازهای کاربران در شرایط سخت و لزوم به بیشتر ماندن در خانهها دانست. در این شرایط برخی تغییرات به عادت تبدیل شدهاند و مردم کشورهای مختلف را ترغیب کرده که بیشتر از پیش برای رفع نیازها، سرگرمی، آموزش و بسیاری امور دیگر، از اینترنت استفاده کنند.

خدمات مرکز ما

تعمیر لپ تاپ لنوو شیرازتعویض قاب لپ تاپ شیرازتعمیر مادربرد لپ تاپ شیراز
تعمیر هارد شیرازتعویض کیبرد لپ تاپ شیرازخرید هارد شیراز
خرید رم لپ تاپ شیرازنصب ویندوز شیرازخرید لپ تاپ دست دوم شیراز
تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ شیرازتعویض سوکت لپ تاپ شیرازتعمیر باتری لپ تاپ شیراز
خرید شارژر لپ تاپ شیرازخرید قاب لپ تاپ شیرازتعمیر لپ تاپ اچ پی در شیراز
تعمیر تلویزیون شیرازلپ تاپ مناسب برنامه نویسی لپ تاپ مناسب نویسندگی

اما همانطور که عنوان شد این تغییرات موجب افزایش آمارهای استفاده کاربران و به اصطلاح گشت و گذار و ماندن در اینترنت شده است. یافته های ZDNet از گزارش شرکت تحلیل داده و آماریIntelligence App Annie  نشان می‌دهد میزان زمان روزانه سپری شده با برنامه های موبایل و اینترنت در سطح جهانی در فاصله سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ حدود ۴۵ درصد افزایش یافته است.

برزیلی ها به طور میانگین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ به مدت ۵.۴ ساعت بر مبنای روزانه از گوشی‌‎های هوشمند خود استفاده کردند. در مقایسه، استفاده روزانه از تلفن هوشمند در برزیل در سال ۲۰۱۹ به طور میانگین ۳.۸ ساعت و در سال ۲۰۲۰ حدود ۴.۸ ساعت بود.

تا سال گذشته برزیل از نظر بیشترین زمان روزانه سپری شده با تلفنهای هوشمند در جهان در رتبه دوم پس از اندونزی قرار داشت اما اکنون اندونزی با میانگین ۵.۳ ساعت استفاده روزانه از تلفن هوشمند در جایگاه دوم قرار گرفته است.

در این تحقیقات هند با میانگین استفاده ۴.۹ ساعت در روز در رتبه سوم قرار گرفت و پس از آن کشورهای کره جنوبی (۴.۸ ساعت)، مکزیک (۴.۷ ساعت)، ترکیه (۴.۵ ساعت)، ژاپن (۴.۴ ساعت)، کانادا (۴.۱ ساعت)، آمریکا (۳.۹ ساعت) و آمریکا (۳.۸ ساعت) قرار گرفتند.

همچنین شرکت App Annie ترندهای جهانی را بررسی و حوزه‌های رشد در فضای اپلیکیشنهای موبایلی را شناسایی کرده است. طبق بررسی این شرکت، بیشترین تعامل کاربران در نرم‌افزارهای شبکه اجتماعی صورت گرفته است. Whatsapp اپلیکیشنی است که برزیلی ها با میانگین ماهانه ۳۰.۳ ساعت در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ۲۶.۲ ساعت در سال ۲۰۱۹، بیشترین استفاده از آن را داشتند.

 استفاده از شبکه اجتماعی تیک تاک در برزیل رشد قابل ملاحظه ای داشته و به ۱۴ ساعت در ماه، در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ۶.۸ ساعت در سال ۲۰۱۹ رسیده است. مضاف بر این، رشد سریعتری نسبت به فیس بوک (ماهانه ۱۵.۶ ساعت در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ۱۴ ساعت در سال ۲۰۱۹)، اینستاگرام (۱۴ ساعت در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ۱۱.۵ ساعت در سال ۲۰۱۹) و توییتر (۶.۴ ساعت در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ۵.۱ ساعت در سال ۲۰۱۹) برای این شبکه اجتماعی جدید را شاهد هستیم.

در کنار دادههای فوق، آمارها حکایت از رشد قابل توجه کاربران در استفاده از نرمافزارهای مالی و فروشگاهی دارند. طبق این آمار، دانلود نرمافزارهای مدیریت و انجام امور پولی و مالی در برزیل سال گذشته رشد سالانه ۷۵ درصدی داشت و میانگین زمان سپری شدن در چنین برنامههایی هم تا ۴۵ درصد افزایش یافته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست