تماس با کارشناس

ارسال پیام در واتس آپ

سامسونگ بزرگترین تولید کننده تراشه

سامسونگ بزرگترین تولیدکننده تراشه دنیا

این روزها معمولاً واژه تراشه همراه با کلمه بحران آمده و نشان می‌دهد بازار تراشه دنیا شرایط بسیار شلوغ و پر سر و صدایی را سپری میکند؛ شرایطی که برخلاف مصرفکنندگان، بیشترین سود را به جیب تولیدکنندگان میریزد و به نظر سامسونگ برنده اصلی این بازار است؛ شرکتی که حالا بزرگترین تولیدکننده تراشه در دنیاست.

خدمات مرکز ما

تعمیر لپ تاپ لنوو شیرازتعویض قاب لپ تاپ شیرازتعمیر مادربرد لپ تاپ شیراز
تعمیر هارد شیرازتعویض کیبرد لپ تاپ شیرازخرید هارد شیراز
خرید رم لپ تاپ شیرازنصب ویندوز شیرازخرید لپ تاپ دست دوم شیراز
تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ شیرازتعویض سوکت لپ تاپ شیرازتعمیر باتری لپ تاپ شیراز
خرید شارژر لپ تاپ شیرازخرید قاب لپ تاپ شیرازتعمیر لپ تاپ اچ پی در شیراز
تعمیر تلویزیون شیرازلپ تاپ مناسب برنامه نویسی لپ تاپ مناسب نویسندگی

رقابت بین سه شرکت اول دنیا در حوزه تولید تراشه یعنی سامسونگ، اینتل و TSMC سالیان سال است که با جدیت و شدت دنبال میشود و هر کدام از این شرکتها عنوان بزرگترین تولیدکننده تراشه را برای دورهای در اختیار داشتهاند.

اما بنابر گزارش جدید موسسه تحقیقات و آمار IC Insights، طی بازه زمانی سه ماهه دوم سال 2021، شرکت سامسونگ توانسته با کنار زدن اینتل، جایگاه بزرگترین تولیدکننده تراشه دنیا را از آن خود کند.

در این گزارش آمده که سامسونگ با افزایش تولیدی 10 درصدی طی سه ماهه دوم سال، یکی از بزرگترین جهشها در چندین سال گذشته در این بازار را رقم زده است. همزمان این جهش بزرگ با رکودی که صنایع تولید تراشه اینتل به خود دیدهاند موجب شده که شرکت آمریکایی به جایگاه دوم تولیدکنندگان تراشه دنیا تنزل یابد.

در همین زمینه جایگاه سوم متعلق به TSMC بوده و شرکتهای SK Hynix و Micro جایگاههای چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادهاند. باید به این نکته نیز اشاره کرد که دو شرکت هاینیکس و مایکرون، طی بازه زمانی مذکور رشد قابل توجهی را به خود دیدهاند ولی این رشد به حدی نبوده که شکاف بزرگ فاصله آنها با TSMC را پر کند.

سامسونگ بزرگترین تولید کننده تراشه

اما در خصوص سامسونگ، عمده دلیل اصلی کسب این موفقیت افزایش 19 درصدی در فروش به سبب افزایش درخواستها در زمینه حافظههای RAM و Flash بوده است. همزمان با این افزایش درخواستها، به سبب بحران تراشه، قیمت مدولهای حافظه عرضه شده نیز افزایش پیدا کردهاند که هر دو عامل سبب افزایش سود سامسونگ از این بازار گشتهاند.

بنابر تحلیلهای پیش‌بینی بازار، مدولهای حافظه سامسونگ طی سه ماهه سوم نیز باید رشدی مضاعف و نزدیک به 10 درصدی را مجدداً به ثبت برسانند که این مورد، افزایش درآمد و کسب سود بیشتر برای غول کرهای را نتیجه خواهد داد.

در نگاه کلی، مجموع درآمد مختلط ده شرکت اول این رتبه بندی نزدیک به 95.5 میلیارد دلار گزارش شده که رشدی 8 درصدی نسبت به همین بازه در سال گذشته را نشان میدهد. در این زمینه شرکتهای اینتل، TSMC، کوالکام و برودکام، درگیر رکود و عدم رشد محسوس بودهاند ولی دیگر شرکتهای رتبهبندی، با رشدی بالا، موجب افزایش وسعت بازار شدهاند.

همچنین پیشبینی میشود که در سه ماهه آینده شرکت اینتل با 3 درصد کاهش فروش روبرو شده و تا پایان سال وضعیت امیدوارکنندهای را تجربه نکند. به هر حال باید منتظر مانده و ببینیم با توجه به دید بزرگ اینتل به بازار نیمه هادی و برنامهریزی برای عرضه تراشه‌های با فناوریهای بسیار پیشرفته نظیر لیتوگرافی 3 نانومتری، در آینده چه شرایطی در تیم آبی به وجود خواهد آمد.

منبع

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست